Category Archives: Campo a través

Última hora del 41º “Belarmino”

Clarisse Crruz seguida de Sandra Mosquera en 2018 (Foto Faro de Vigo)
Clarisse Crruz seguida de Sandra Mosquera en 2018 (Foto Faro de Vigo)
Ivan Roade cruzando la meta el pasado año (Foto La Voz de Galicia)

                         É a dúas horas da pechadura das inscricións…

     Acertar coa resposta á pregunta que figura abaixo destas liñas, escrita onte, volveuse aínda máis complicada, xa que a tratar de levarse a vitoria sumáronse tres firmes candidaturas, pois na carreira masculina formalizaron a súa inscrición os atletas portugueses Rui Teixeira é Carlos Silva, mentres que para a carreira femenina fíxoo a tudense, militante no Valencia Sports, Leticia Fernández Barbosa              

                 Clarisse Cruz e Ivan Roade… reeditarán o éxito de 2018?

     A falta de dous días para pechar o prazo de inscripciones para o 41º Memorial Belarmino Alonso de Campo a través, as inscripciones máis destacadas, quen de saída teñen máis posibilidades de levarse o triunfo nas carreiras Sénior/Sub-23 de cada sexo son:

    En mulleres: Alice Marie Finevieve Finot (Atletismo Feminino Celta), Clarisse Maria Pinho Cruz (Clube Grecas de Vagos) e Sandra Mosquera Losada (ADAS Proinor), por esa orde establecémoslle as súas opcións de vitoria, entendidos pola súa presumible estado deportivo actual, non polos seus antecedentes no Belarmino, xa que Alice conta cun sétimo posto é a súa única participación en 2016, mentres Clarisse conta con dúas vitorias (2018 e 2016) e un segundo (2017) nos seus tres intervencións e Sandra subiu a ese podio nos postos segundo e terceiro (2018 e 2015).
   En homes:
   Iván Roade Lago (ADAS Proinor), Nuno Filipe Ribeiro Pinto Da Costa, Jorge Puig Malvar (C.A. Santiago), Vicente Suárez Amoeiro (Soc. Gimnástica de Pont.), Vitor Mariano Silva Santos (Clube Grecas de Vagos), e Akka Esaadaoui (ADAS Proinor), a quen tamén por esa orde adxudicámoslles as opcións de vitoria. Iván partiría como favorito a revalidar a vitoria lograda o pasado ano na súa única participación, mentres que Nuno, que conta con dúas vitorias (2016 e 2017) e un segundo posto nos seus tres intervencións (2018) non será fácil de doblegar. Dos outros catro, aínda que Akka ha logrado estar entre os tres primeiros (2º en 2014), Jorge, Vicente e Vitor, o portugués que se estrea, parécenos que aparentan contar con algunhas máis opcións…

Inscricións con dorsáis por carreiras e categorías 

41º Memorial Belarmino Alonso

nnnnnComesaña Sporting Club, organizará en Vigo o próximo día 24 de novembro, co patrocinio do Concello de Vigo é coa colaboración da Deputación de Pontevedra o “41º Memorial Belarmino Alonso de Campo a Través”, que conxuntamente nas categorías Sub-16 e menores (Cadete, Infantil, Alevín e Benxamín), e baixo o patrocinio dá Xunta de Galicia,  tamén será a “Fase Zonal de Vigo do Deporte en Idade Escolar” que clasificará para os Campionatos Provinciais  de Campo a Través do Programa Xogade, polo que débese indicar nas correspondentes inscricións quens partipan en dita fase.

Agasallos no “Belarmino”:

       Nas carreiras Sénior/Sub-23 de ámbolos dous sexos, a máis de trofeos, outorgaranse compensacións en metálico en concepto de gastos de desprazamento e estancia,por valor de: 400 , 250 , 125 , 75 e 50A máis, trofeos aos primeiros (alomenos cinco) nas categorías: Sub-23, Sub-20, Sub-18, Sub-16 (Cadete), Sub-14 (Infantil), Sub-12 (Alevín) é Sub-10 (Benxamín). Tamén trofeo para o club gañador de cada carreira.

(As inscripcións, para persóas nadas no ano 2003 ou antes, será exclusivamente con licenza federativa

Inscricións ordenadas por:  (Apelido)  (Club)  (Carreira)

Resultados (Clicar aquí)                       

Relación de trofeos (Clicar aquí

COLABORADORES 2019
  • Alimentación Gloria
  • Aluminios Car-Vigo
  • Aluminios Edasa
  • Bar en Xogo
  • BricoCentro Vigo
  • Café-Bar Xulia
  • Cafetería Anxo
  • Cafetería Rimini
  • Canalones Valladares
  • Cañamazo
  • Carpintería Alberto
  • Cesareo P.Alves
  • Coffe Runners
  • Comercial Bastos
  • Comercial Goberna
  • Comercial SIA
  • Comunidades de Montes Comesaña
  • Confitería Veloso
  • Construcciones Eusebio Costas
  • Cristalería Arte
  • Dentalcom
  • Deportes Balbi
  • Enrique Fernández San Andrés
  • Farmacia Matamá
  • F San Andrés
  • Ferretería Iturmendi
  • Ferretería Soler
  • Flores y plantas – Carmen Sio
  • Hierros Lago
  • Juan Iglesias Carrera
  • Maderart Artemat S.L
  • Marmolería Blanco
  • Master Hermida
  • MotoMania
  • Neumáticos Araujo
  • Neumáticos Calzada
  • Panadería D`Casal
  • Panadería Hermanos Casal
  • Párroco Don Camilo
  • Peluquería Coletas
  • Peluquería París
  • Piensos Bastos
  • Piensos Biona
  • Radiadores Ordóñez
  • Radio Vigo
  • Restaurante O Lagar
  • RodoVigo
  • Soledad Castro Soliño
  • Sport Pasión
  • Supermercados Bascapi
  • SVCD Nautilius
  • Taller Aareva
  • Talleres Acuña
  • Talleres Calzada
  • Talleres La Florida
  • Talleres Maan
  • Talleres Rovi
  • Trofeos Jalda
  • Trofeos Seipol
Toda a información aquí…

41º Memorial Belarmino Alonso

       Un año más (será el tercero consecutivo), el Belarmino no está incluido en ninguno de los calendarios oficiales federativos por que, irregularmente, la R.F.E.A. y la F.G.A. así lo han impedido.

   Muy a pesar suyo esta nueva edición se celebrará el domingo día 24 de noviembre, y por cosas de la nueva regulación de temporada será una segunda edición en la misma temporada, ya que como se sabe la presente temporada finaliza con el año, el 31 de diciembre.

En las categorías Sub-16 y menores (Cadete, Infantil, Alevín e Benjamín), y bajo el patrocinio de la Xunta de Galicia, se celebrará  conjuntamente la“Fase Zonal de Vigo do Deporte en Idade Escolar” clasificatoria para los Ctos. Provinciales  de Campo a Través del Programa Xogade. Al inscribirse deberá reflejarse quienes participan en dicha Fase Zonal.

       Consultar Regulamento, Reglamento

 


Campeonatos Provinciales Xogade de Campo a Través

El pasado sábado 9 de febrero se disputaron en Chenlo, Porriño, los campeonatos provinciales de campo a través en edad escolar, en los que tomaron parte una nutrida representación de las categorías inferiores de nuestro club.

Las actuaciones más destacadas en ambos sexos fueron las de Óscar Costas y Javier Acuña, segundo y tercero del Cto. infantil masculino, Irene Balado, segunda del Cto. benjamín femenino y Saúl Costas 7º en el Alevín.

Leer Más… →