O BELARMINO 2018

 

O Comesaña Sporting Club, co patrocinio do Concello de Vigo e da Deputación de Pontevedra, así como coa colaboración da Xunta de Galicia, organiza o próximo día 25 de novembro a 40ª edición do Memorial Belarmino Alonso de Campo a Través.

O acontecemento celebrásese no mesmo lugar das oito últimas edicións, en “Molinos”, á beira do campo de fútbol de “A Xunqueira” na parroquia de San Andrés de Comesaña.

A participación é exclusiva para atletas con licenza federativa e para atletas novos, en idade escolar, con licenza XOGADE.

Inscritos ordenado por:   (Apelido)     (Club)     (Categoría)
RESULTADOS  (ver aquí) 

 

Horario das probas

Hora Categoría Ano nacemento Distan. Percorrido  (cir. = circuíto)
10:30 Sub-20 e Sub-18 masculina 2001/00 e 2003-02 4.180 m.  1 volta ao cir. 4 + 1 cir. completo
10:50 Sub-20 e Sub-18 feminina 2001/00 e 2003-02 3.121 m.  2 voltas ao cir. 2 + 1 circuíto 3
11:10 Sénior e Sub-23 masculina 1996 ou antes, e 1999/98 e 97 8.750 m.  4 voltas ao circuíto completo
11:55 Sénior e Sub-23 feminina 1996 ou antes, e 1999/98 e 97 7.040 m.  2 voltas ao cir. 3 + 2 cir. completos
12:30 Sub-16 (Cadete) masculina 2004 e 2005 3.121 m.  2 voltas ao cir. 2 + 1 ao circuíto 3
12:50 Sub-16 (Cadete) feminina 2004 e 2005 1.530 m.  2 vueltas al circuito 2
13:05 Sub-14 (Infantil) masculina 2006 e 2007 1.530 m.  2 voltas ao circuíto 2
13:20 Sub-14 (Infantil) feminina 2006 e 2007 1.264 m.  2 voltas ao circuíto 1
13:30 Sub-12 (Alevín) masculina 2008 e 2009 1.264 m.  2 voltas ao circuíto 1
13:40 Sub-12 (Alevín) feminina 2008 e 2009 913 m.  1 volta ao circuíto 2


O circuíto

Inscricións

As inscricións poderanse realizar en: http://laptime.es ata o xoves 22 de novembro ás 20:00.

Tamén pode facerse, enviando solicitude ao correo electrónico comesana@comesana.org indicando nos datos: Nome, apelidos, data de nacemento, número de licencia (federada ou Xogade) e club. Por este segundo método pecharase o prazo de inscrición o martes 20 de novembro.

Para que as inscricións de ambos os sexos poidan ser admitidas (estranxeiros incluídos) deberán ter dilixenciada a súa licencia federativa para a tempada 2018-2019, ou de ser o caso, para os nacidos no ano 2004 ou posteriormente, cando menos, deberán estar dados de alta en “Cross” no programa Xogade dá Xunta de Galicia.

Premios e trofeos

Nas carreiras Sénior/Sub-23 de ambos os sexos, a os cinco primeiros postos, ademais de trofeos, outorgaránselle, en concepto de axudas por desprazamento e estancia, unha compensación económica en metálico (400, 250, 125, 75 e 50 €) e tamén entregarse trofeo a os primeiros clasificados (polo menos a os cinco primeiros) das categorías: Sub-23Sub-20Sub-18Sub-16 (Cadete), Sub-14 (Infantil), e Sub-12 (Alevín).

SÉNIOR/SUB-23

1º clasificado/a  400 €

2º clasificado/a  250 €

3º clasificado/a  125 €

4º clasificado/a    75 €

5º clasificado/a    50 €

Tamén haberá trofeo para o club gañador de cada carreira

Relación de trofeos

 

Como localizar e chegar ao circuíto


Mapa de localización do circuíto

Vista do acceso ao circuíto con Street View

Para localización do circuito na aplicación de Google maps ou en Google Eart, copiar e pegar no cadro de búsqueda da aplicación o seguinte texto: 42.2024, -8.7662

Para chegar ao punto de acceso ao circuíto

Para os que veñen dende fora de Vigo, poden acceder pola  circunvalación  VG-20 e tomar a saída 4 (ver imaxe da saída 4).

Dirección para navegador: Avd. de Ricardo Mella, 101-105

Coordenadas GPS:

  • 42°12’08″N 8°45’55″W
  • 42.2022, -8.7653

 

Información complementaria


Duchas e vestiarios

Desde o aparcadoiro situado á beira do circuíto, sairá un autobús cada 20 minutos, para que os participantes que o desexen, poidan desprazarse ás duchas e vestiarios situados baixo as bancada das pistas de atletismo de Balaidos, o servizo será gratuíto e de ida e volta.

Regulamento completo da proba

  1. O Comesaña Sporting Club, organizará en Vigo o próximo día 25 de novembro, co patrocinio do Concello de Vigo, e da Deputación de Pontevedra, e coa colaboración da Xunta de Galicia, o “40º Memorial Belarmino Alonso de Campo a Través” en San Andrés de Comesaña, “Molinos”, á beira do campo de fútbol de “A Xunqueira”.

(Participación exclusivamente con licencia federativa e nados no 2003 ou antes.)

  1. O control oficial das carreiras correrá a cargo de persoal de Laptime-Sports Timing e co apoio de aquelas persoas que presten a súa voluntaria colaboración coa organización.
  2. O horario de saída das carreiras (metraxe aproximado) será o seguinte:
Hora Categoría Ano nacemento Distan. Percorrido  (cir. = circuíto)
10:30 Sub-20 e Sub-18 masculina 2001/00 e 2003-02 4.180 m.  1 volta  cir. 4 + 1 cir. completo
10:50 Sub-20 e Sub-18 feminina 2001/00 e 2003-02 3.121 m.  2 voltas cir. 2 + 1 volta cir. 3
11:10 Sénior e Sub-23 masculina 1996 ou antes, e 1999/98 e 97 8.750 m.  4 voltas ao circuíto completo
11:55 Sénior e Sub-23 feminina 1996 ou antes, e 1999/98 e 97 7.040 m.  2 voltas cir. 3 + 2 cir. completo
12:30 Sub-16 (Cadete) masculina 2004 e 2005 3.121 m.  2 voltas cir. 2 + 1 volta cir. 3
12:50 Sub-16 (Cadete) feminina 2004 e 2005 1.530 m.  1 volta cir. 1 + 1 volta cir. 2
13:05 Sub-14 (Infantil) masculina 2006 e 2007 1.530 m.  1 volta cir. 1 + 1 volta cir. 2
13:20 Sub-14 (Infantil) feminina 2006 e 2007 1.264 m.  2 voltas ao circuíto 1
13:30 Sub-12 (Alevín) masculina 2008 e 2009 1.264 m.  2 voltas ao circuíto 1
13:40 Sub-12 (Alevín) feminina 2008 e 2009 913 m.  1 volta ao circuíto 2
  1. As inscricións poderán realizarse por internet, na plataforma laptime.es pechándose as mesmas o 22 de novembro ás 20:00 h. Tamén poderase inscribir enviando un correo electrónico a: comesana@comesana.org. Nas inscricións faranse constar: Nome do club, (si non é independente) nome e apelidos, ano nacemento, sexo e número de licencia federativa. As inscricións por este medio pecharanse o día 20 de novembro.
  2. Para admitir as inscricións (estranxeiros incluídos), deberase ter dilixenciada licencia federativa para a tempada 2018/2019. Cadetes e menores, alomenos, estar dados de alta en “cross”, do Programa Xogade da Xunta de Galicia.
  3. En tódalas carreiras haberá unha clasificación por clubs, establecéndose esta con a suma dos postos ocupados polos catro primeiros atletas de un mesmo club en cada carreira (postos reais, contabilizando os de menos de catro por club e independentes). En caso de empate, este resolverase en favor do club co 4º atleta mellor clasificado.
  4. Realizaranse clasificacións individuais Sénior-Sub-23 (do ano 1996 ou antes consideraranse coma Sénior), e das categorías: Sub-23, Sub-20, Sub-18, Sub-16 (Cadete), Sub-14(Infantil) e Sub-12(Alevín).
  5. Nas carreiras Sénior/Sub-23 de ambos sexos, outorgaranse os correspondentes trofeos e compensacións en metálico, en concepto de gastos de desprazamento e estancia, aos cinco primeiros postos (400, 250, 125, 75 e 50 €). Tamén se entregarán trofeos aos primeiros (polo menos cinco) nas categorías: Sub-23, Sub-20, Sub-18, Sub-16 (Cadete), Sub-14 (Infantil) e Sub-12 (Alevín). Tamén haberá trofeo para o club gañador de cada carreira.
  6. Tódolos dorsais dos atletas serán entregados polo club organizador no momento da confirmación, que realizarase como mínimo media hora antes do comezo de cada carreira, debendo os atletas respectar, de habela, a publicidade impresa.
  7. Para poder participar en calquera das carreiras, os corredores deberán pasar por Cámara de Chamadas, como mínimo 15 minutos antes da hora de saída fixada para a súa carreira.
  1. As reclamacións sobre a competición, verbais ou por escrito, deberán ser presentadas á organización ata 30 minutos despois da publicación dos resultados.
  2. Todo atleta participante estará cuberto, de acordo á regulamentación vixente, polos obrigados Seguros de Accidentes e de Responsabilidade Civil.
  3. O non previsto neste Regulamento, resolverase de acordo co as vixentes Normas de Competición da I.A.A.F.
  4. O feito de inscribirse neste 40º Memorial Belarmino Alonso de Campo a Través, implica a total aceptación do preceptuado no presente regulamento.

Colaboradores     Relación de trofeos

  • Alimentación Gloria
  • Aluminios Car-Vigo
  • Aluminios Edasa
  • Bar Casa Darío
  • Bar en Xogo
  • BricoCentro Vigo
  • Café-Bar Xulia
  • Cafetería Rimini
  • Cañamazo
  • Carpinteria Alberto
  • Cesareo P.Alves
  • Coffe Runners
  • Comercial Bastos
  • Comercial Goberna
  • Comunidades de Montes Comesaña
  • Confitería Veloso
  • Contruciones Eusebio Costas
  • Cristaleria Arte
  • Cristaleria Vitralva
  • Dentalcom
  • Deportes Balbi
  • Enrique Fernandez San Andres
  • Ferreteria Iturmendi
  • Ferretería Soler
  • Flores y plantas – Carmen Sio
  • Hierros Lago
  • Juan Iglesias Carrera
  • Maderart Artemat S.L
  • Marmolería Blanco
  • Master Hermida
  • MotoMania
  • Neumaticos Araujo
  • Neumaticos Calzada
  • Panaderia D`Casal
  • Panadería Hermanos Casal
  • Parroco Don Camilo
  • Peluqueria Bayer
  • Peluquería Coletas
  • Peluqueria Paris
  • Piensos Bastos
  • Piensos Biona
  • Radiadores Ordoñez
  • RadioVigo
  • Restaurante O Lagar
  • RodoVigo
  • Soledad Castro Soliño
  • SportPasion
  • Supermercados Bascapi
  • SVCD Nautilius
  • Taller Aareva
  • Talleres Acuña
  • Talleres Calzada
  • Talleres La Florida
  • Talleres Maan
  • Talleres Rovi
  • Trofeos Jalda
  • Trofeos Seipol

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.